W obecnych czasach bardzo wiele działań, prowadzonych przez firmy przenosi się do Internetu. Noc dziwnego, gdyż rynek rozwija się naprawdę bardzo szybko. Wiele działań offline nie przynosi już rezultatów takich, jak przynosiło choćby dekadę temu. Zmienił się także odbiorca, którego praktycznie można już spotkać tylko online. Coraz więcej i chętniej robimy zakupy w Internecie, gdyż dzięki temu w spokoju i bez problemu możemy przejrzeć ofertę. Jeśli zatem prowadzimy firmę i stawiamy na działania online, warto zająć się prowadzeniem badań analitycznych. Analityka w firmie, co to jest?

Rynek online, a offline

Rynek online rządzi się swoimi prawami. Niestety, musimy także zdawać sobie sprawę z tego, że działań online nie jesteśmy w stanie sprawdzić „od ręki”, jak działań offline. Co to oznacza? Kiedyś, jeśli sprzedaliśmy ileś sztuk danego produktu, mogliśmy od razu zauważyć, podobnie z wydarzeniami itd. Dziś nie do końca możemy badać sprzedaż w działaniach online, przyda nam się eksploracja danych. Nie widzimy odbiorców, którzy podchodzą do półek sklepowych, oglądają dane ubrania, czy inne przedmioty. Nie widzimy, co tak naprawdę użytkownik robi na naszej stronie internetowe, co ogląda, czym jest zainteresowany. W tym pomaga nam właśnie analityka w firmie.

Pomoc przy wykonywaniu i wdrażaniu analityki

Analizowaniem big data, czyli danymi zajmują się najczęściej osoby do tego oddelegowane, które znają się na wszystkich aspektach analizy i raportowania. Warto zatem zatrudnić tego typu osoby do swojej firmy. Co istotne, możemy także przejść odpowiednie szkolenie, wtedy nie będziemy musieli zatrudniać nowych osób, a nauczymy swój stary personel analityki w firmie. Warto skorzystać z pomocy doświadczonych osób. Dzięki ich umiejętnością nabędziemy niezbędne narzędzia do analizowania konwersji w naszej firmie lub zdecydować się na licencjonowanie tableau – programy do wykonywania analizy danych.  

Jaka jest twoja reakcja?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Zakochany
0
Niepewny
0
Głupi
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Analiza