Mierzalność efektów pracy jest jednym z ważniejszych elementów samej pracy. Nie pracujemy przecież po to, by coś robić, ale po to, by widzieć korzyści. Najczęściej, nie da się ukryć, że są to korzyści finansowe, mogą być także korzyści w postaci pozyskanych, nowych klientów, zleceń itd. Aby móc jednak dobrze przeanalizować pracę, trzeba zacząć ją raportować. Na czym to polega?

Jak raportujemy siebie sami?

Raportować możemy się sami, czyli np. możemy zacząć wyznaczać sobie konkretne cele, a później się z nich rozliczać, np. pod koniec tygodnia lub miesiąca. Jest to dobry system do raportowania polega on m.in. na tym, że rozplanowujemy działania wg jakiegoś konkretnego systemu. Łączy się to w dużej mierze z planowaniem. Raportować możemy zatem poprzez aplikacje, które mierzą nam efekty lub nawet na papierze. Co daje taki raportowanie w firmie? Przede wszystkim pozwala to rozwinąć się mniejszym biznesom, pcha je do przodu, pokazuje efekty, które jak wiadomo, mogą być na początku naprawdę minimalne.

Raportowanie przez szefa

Co istotne, analiza danych może być przeprowadzana także w pracy, kiedy to nasz szef, czy bezpośredni przełożony będzie mierzyć efekty naszej pracy. Może on wtedy skorzystać z opinii i porad firm konsultingowych, które świetnie poradzą sobie ze zbadaniem różnych danych i zestawieniem ich. Tymi danymi są oczywiście m.in. czas pracy pracownika, ilość wykonanych zleceń itd. System do przygotowywania danych może być zatem złożony albo prosty, w zależności, czy będziemy wchodzić „głębiej” w analitykę. Warto skorzystać tutaj z porad profesjonalistów.  Oni z pewnością pomogą nam znaleźć najlepsze rozwiązanie i wskażą, na co zwrócić uwagę.

Raportowanie swoich działań jest obecnie bardzo popularne i wręcz konieczne! Nie możemy mieć dobrych wyników sprzedażowych, jeśli nie zaczniemy odpowiednio sprawdzać, co tak naprawdę sprawdza się w firmie, czy w naszej pracy. Przede wszystkim dlatego raportowanie jest aż tak istotne.

Jaka jest twoja reakcja?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Zakochany
0
Niepewny
0
Głupi
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Raport