Google Cloud Print

Jak można zauważyć, firma Google zdaje się wieść prym w nowoczesnych, systemowych i cybernetycznych rozwiązaniach, związanych z różnego rodzaju dziedzinami. Od możliwości korzystania z poczty internetowej, przez różnego rodzaju chmury, czyli serwery online, po najpopularniejszą chyba przeglądarkę internetową. 

Swego czasu Google umożliwiło także tworzenie dokumentów typu Word czy Excel na serwerze online, opcja dostępna jest dla osób posiadających konto Google i jest w zupełności bezpłatna. Kolejnych krokiem w stronę ułatwienia życia użytkownikom internetu jest Google Cloud Print. To innowacyjne rozwiązanie pozwala, dzięki dostępowi do internetu oraz opcji wifi w drukarce, na drukowanie rzeczy z dowolnego miejsca. Świetne rozwiązanie zarówno w domu, jak i firmie. Co ważne, Cloud Print jest kompatybilny z arkuszami Google, dzięki czemu drukowanie dokumentów jest jeszcze łatwiejsze. 

Drukowanie w chmurze

Funkcjonalność oraz prostota 

Jak wiadomo, firma Google stawia na możliwość intuicyjnego poruszania się po interfejsie poszczególnych aplikacji, dlatego korzystanie z Google Print, jak i podłączenie drukarki do aplikacji jest bardzo proste. Dodatkowo dostępna jest szczegółowa instrukcji, także w języku polskim. Jedyne, czego potrzebujemy, to oczywiście dostępu do internetu, drukarki z opcją wifi oraz komputera z zainstalowaną przeglądarką Google Chrome. W przypadku drukarki wystarczy ją uruchomić, a następnie połączyć z wifi. Dzięki temu drukarka będzie widoczna na liście drukarek połączonych z Google Print. Ważne, aby drukarka oraz komputer były podłączone do tej samej sieci. 

Drukowanie w chmurze

Komfort oraz nowoczesne rozwiązaniach 

Drukarki bezprzewodowe typu wifi to interesujące i funkcjonalne rozwiązanie, które zdaje się zastępować dotychczas znane nam, standardowe drukarki połączone z komputerem za pomocą kabla typu USB. Coraz więcej osób przyzwyczajona jest jednak do urządzeń bezprzewodowych, także przenośnych oraz umożliwiających pracę zdalną. Dzięki Google Print każda osoba, podłączona do tej samej sieci, co drukarka, ma możliwość korzystania ze sprzętu i robienia wydruków. To wygodne dla osób prywatnych, które mają do dyspozycji jedną drukarkę. W łatwy sposób można umieścić ją np. w salonie lub pobliżu miejsca, gdzie schowane są dokumenty, tak, by wszystko mieć pod ręką i szybko schować jakieś ważne wydruki. Oczywiście, w dalszym ciągu brakuje opcji, w której wydrukowane rzeczy będą trafiać na nasze biurko bez udziału osób trzecich oraz bez naszego udziału, ale na wszystko przyjdzie pora. Jednak, bez wątpienia, drukarki bezprzewodowe współpracujące z komputerami dzięki aplikacji Google to spore udogodnienie dla przestrzeni biurowych, zarówno w miejscach, gdzie pracuje się na zasadzie open space, jak i w 

przypadku oddzielnych biur. Dodatkowo w pewnym stopniu ogranicza to potrzebę posiadania dużej ilości drukarek, oddzielnej dla poszczególnych pracowników, w dalszym jednak ciągu należy pamiętać, iż niewystarczająca liczba sprzętu drukującego może zaowocować kolejkami do druku.

Jaka jest twoja reakcja?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Zakochany
0
Niepewny
1
Głupi
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Analiza