pobieranie muzyki

Pewnie zastanawiasz się gdzie pobierać muzykę za darmo i czy to w ogóle jest legalne. Otóż w internecie jest bardzo dużo serwisów, które oferują ściąganie muzyki za darmo. Na jakich stronach będziemy mogli to zrobić? Dzisiaj opiszemy, z jakich stron możesz pobrać swoje ulubione utwory. Oczywiście, wszystkie przedstawione serwisy udostępniają muzykę legalnie. 

pobieranie muzyki

Czy ściąganie muzyki jest legalne? 

Każdy z nas zastanawia się, czy ściągając muzykę z internetu, łamiemy prawo. Zgodnie z polskim prawem ściąganie muzyki za darmo jest legalne, pod warunkiem, że pobieramy ją tylko i wyłącznie do użytku osobistego i nie wykorzystujemy jej do celów zarobkowych. Zwrócić też trzeba uwagę na problem udostępniania muzyki innym osobom. O tyle, że ściąganie muzyki jest dozwolone, to 

udostępnianie jej innym osobom jest ograniczone. Dozwolone jest udostępnianie ściągniętej muzyki osobom, z którymi pozostajemy w bliskich stosunkach osobistych, tzn. rodzinie lub przyjaciołom. Zabronione jest udostępnianie utworu szerszemu gronu osób, które nie pozostają w stosunkach powinowactwa, pokrewieństwa, stanowi to naruszenie prawa. Darmową muzykę mp3 do ściągnięcia możemy znaleźć na poniższych serwisach internetowych. 

Jamendo 

Jamendo jest to serwis muzyczny oferujący ponad pół miliona różnych utworów. Portal jest przygotowany w kilku językach, są to polski, angielski, niemiecki, hiszpański, portugalski i włoski. Piosenki udostępniane są nie tylko do użytku prywatnego, ale także na określonych warunkach można je kopiować, udostępniać oraz wykorzystywać do własnych celów. Serwis jest całkowicie darmowy, lecz zadowolonych użytkowników zachęca się do wynagradzania artystów poprzez portal PayPal. Na stronie możemy też posłuchać radia bez konieczności pobierania muzyki. Radio działa jednak tylko przez przeglądarkę internetową. 

Mp3.com 

Portal mp3.com jest darmowy, znajdziemy tam dużo albumów do pobrania do użytku prywatnego. W katalogu Free Music znajdują się utwory wg gatunków muzycznych. W tym serwisie nie trzeba zakładać konta, aby pobrać muzykę. Niestety dostępne repertuary ograniczają się do mało znanych wykonawców. 

Free Music Archive 

W serwisie Free Music Archive możemy odsłuchać każdego utworu oraz pobrać na swój komputer. Na stronie znajdziemy wygodną nawigację, co umożliwi nam szybkiego wyszukania tego, czego konkretnie chce się posłuchać. 

pobieranie muzyki

Ulub.pl 

Z tego portalu pobierzemy muzykę za darmo tylko na komputer. Kiedy naciśniemy “pobierz”, wyskoczą nam trzy okienka z wyborem, na co chcemy ściągnąć daną piosenkę. Kiedy wybierzemy “na komputer”, muzyka ściągnie się za darmo, przy wyborze “na telefon” będziemy musieli zapłacić, podając swój numer telefonu. Niezależnie od tego, czy ściągamy muzykę na komputer, telefon, czy tablet możemy wybrać zawsze “na komputer”, by uniknąć płatności. Na portalu możemy odsłuchać każdej piosenki przed pobraniem na swój komputer. Jeśli chcemy ściągnąć kilka piosenek z rzędu, będziemy musieli odczekać kilka sekund po każdej pozyskanej muzyce, by móc pobrać kolejny utwór.

Jaka jest twoja reakcja?

Podekscytowany
12
Szczęśliwy
15
Zakochany
7
Niepewny
41
Głupi
9

You may also like

Comments are closed.

More in:Porady