Paint

Ciężko znaleźć osobę, która nie słyszała sławnego i najbardziej popularnego programu do tworzenia i obróbki grafiki, jak paint. Nawet jeśli program jest bardzo okrojony w możliwości i nie posiada wielu opcji, dostępnych w przypadku zaawansowanych i profesjonalnych programów graficznych, chyba każdemu zdarzyło się korzystać z tego programu w ten, czy inny sposób. 

Paint

Paint – podstawowe opcje obróbki zdjęć i tworzenia grafiki 

Obok prostoty, jeśli chodzi o opcje dostępne, jakie oferuje program paint, jest on bardzo funkcjonalny i oferuje tak ważne funkcje, takie jak drukuj. Umożliwia także wykonywanie skanów, pod warunkiem, iż posiadamy podłączony do komputera skaner. Bardzo przydatną opcją jest możliwość zwiększania oraz zmniejszania wymiarów grafiki, co przydaje się w przypadku dodawania zdjęcia lub grafiki na różnego rodzaju platformy. Ms paint to kultowy program, kojarzony, słusznie zresztą z marką Microsoft oraz systemem operacyjnym Windows. W nowszych wersjach, obok standardowego programu Paint, dostępny jest także program Paint 3D. Jeśli chodzi o paint tool, obok wcześniej wspomnianych możliwości, program pozwala na tworzenie grafik przy użyciu bardzo podstawowych narzędzi. Różnego rodzaju pędzle, gotowe szablony figur geometrycznych, opcja wypełniania tła i przestrzeni. Z drugiej strony paint wydaje się być obecnie programem dla koneserów grafiki. Obok profesjonalnych narzędzi do tworzenia grafik, na yt w dalszym ciągu podziwiać można procesy twórcze osób, które wykonują imponujące grafiki przy użyciu podstawowych narzędzi jak spray, pędzel, czy ołówek, podczas gdy fizycznym narzędziem, pozwalającym na rysowanie, jest myszka. Biorąc pod uwagę, iż jest to program wbudowany w system operacyjny, jest on idealnym narzędziem do rozpoczęcia przygody z grafiką dla osób, które dotychczas nie miały styczności z programami graficznymi. 

Paint

Paint – popularny i lubiany 

Jeśli chodzi o główny interfejs, Paint zachowuje wygląd zbliżony do pierwowzoru. Wiele osób przyzwyczajonych jest do Painta dostępnego we wcześniejszych wersjach Windows, całkowita zmiana interfejsu mogłaby zniechęcić do dalszego korzystania programu. Ogromna popularność tego programu, obok kilku praktycznych opcji, jak możliwość wklejania screenshotów, wykonywania skanów, czy zmiany rozmiarów zdjęć i zapisywania grafiki w różnych, najpopularniejszych formatach, warto dodać, że Paint jest po prostu darmowy i ogólnodostępny. Być może w dobie internetu jest popularność mogła nieco przygasnąć, z uwagi na łatwy dostęp do różnego rodzaju programów, oferujących opcje zbliżone lub bardziej rozbudowane do Paint, niemniej, jeszcze kilka lat wstecz, był to podstawowy program graficzny, bardzo łatwy w obsłudze. Co ważniejsze, aby obsługiwać ten program i korzystać z jego wszystkich opcji, nie trzeba być profesjonalnym grafikiem. Intuicyjne rozmieszczenie narzędzi oraz czytelne menu oraz opcje, w krótkim czasie pozwalają zaprzyjaźnić się użytkownikom systemu Windows z programem Paint. Okazuje się także, że korzystanie z tego programu do spora frajda. 

Jaka jest twoja reakcja?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Zakochany
0
Niepewny
0
Głupi
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Objaśnienia