Kwestia spalania auta to właściwie kwestia indywidualna. Po pierwsze, każde auto spala inne ilości surowców. Kolejną kwestią jest także i sam surowiec, który również ma istotne znaczenie dla spalania auta. Dziś postaramy się jednak przytoczyć kwestie związane ze średnim spalaniem i odpowiedzieć na pytanie, ile spali auto, które nas interesuje, bądź może interesować. Sprawdźcie sami!

Spalanie auta – o czym warto wiedzieć?

Kwestia spalania w dobie rosnących cen surowców jest zdecydowanie kluczowa dla kierowców, którzy rozglądają się za nowym bądź używanym autem. Podczas zakupu bardzo często interesuje nas, ile spali auto, którym jesteśmy zainteresowani. 

Aby sprawdzić w szybki i wygodny sposób, ile pali dane auto, możemy wykorzystać motoryzacyjne strony internetowe z danymi technicznymi aut. Wystarczy wpisać dokładny model auta, które nas interesuje. Na stronach bardzo często podaje się średnie i maksymalne wartości, które pali dany model auta. Pomiary dostępne są zarówno dla aut benzynowych, jak i dla aut jeżdżących na olej napędowy. 

Kolejnym krokiem jest możliwość sprawdzenia spalania w komputerze pokładowym. Oczywiście nie każde auto posiada takowy, dlatego starsze i mniej rozbudowane modele aut mogą nie oferować nam możliwości sprawdzenia tego parametru. Jeśli jednak jest taka możliwość, możemy na miejscu sprawdzić jaki pomiar ma komputer w danym momencie. Dzięki temu poznamy realne spalanie auta, którym jesteśmy zainteresowani.

EKO jazda

Pamiętajmy że od spalania zależy również styl naszej jazdy. Jeśli poruszamy się zarówno po mieście jak i poza nim przepisowo, wtedy wysokie spalanie nie grozi nam nawet w większych silnikach. Natomiast jeśli jeździmy szybko i agresywnie, wtedy nawet mniejsza pojemność silnikowa będzie palić nam zdecydowanie więcej, niż powinno mieć to miejsce w praktyce.

Pamiętajmy także o laniu odpowiedniej benzyny na stacjach. Jeśli na danej stacji czujemy że szybko spalamy paliwo, spróbujmy tankować na innej stacji. Może bowiem okazać się, że paliwo na naszej stacji źle pracuje z naszym autem i spala się szybciej, niż odpowiedniki z innych stacji.

Jaka jest twoja reakcja?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
1
Zakochany
0
Niepewny
0
Głupi
4

You may also like

Comments are closed.

More in:Analiza