Poradnik streamera

Streamowanie to ostatnimi czasy zjawisko zyskujące coraz większą popularność. Technika przesyłania filmów w czasie rzeczywistym, które oglądać może każda osoba z dostępem do internetu, to narzędzie pracy wykorzystywane przez wiele osób. Również pasjonaci gier komputerowych – zwłaszcza gier on line, wykorzystują streamy, aby umożliwić miłośnikom konkretnej gry możliwość oglądania rozgrywki w czasie rzeczywistym. 

Także popularne serwisy umożliwiają na prowadzenie transmisji na żywo – na pewno niejednokrotnie mogliście spotkać live’y prowadzone przez osoby zajmujące się sprzedażą różnych przedmiotów, udostępnione na Facebook. Taki sposób czy to zarabiania, czy pozbywania się starych, ale użytecznych rzeczy, jest coraz powszechniej wykorzystywany. Pozwala na jednoczesną prezentację przedmiotów a także na sprawne odpowiadanie na różnego rodzaju komentarze, czy zapytania napływające od osób zainteresowanych live’em. 

Wciąż przybywa programów umożliwiających streamowanie 

No właśnie, jest ich coraz więcej. Ciężko samodzielnie sprawdzić każdy program, przetestować jego funkcjonalność, a także dowiedzieć się, jakiej jakości pod względem technicznym, będą streamy. Z jednej strony ważna jest jakość i szybkość połączenia internetowego, z drugiej strony program do streamowania może wpłynąć na jakość obrazu i dźwięku. Wśród programów umożliwiających nagrywanie filmów oraz prowadzenie streamów, najczęściej polecanym jest OBS Studio. Co ważniejsze, OBS Studio, to program do streamowania na yt. To bardzo ważne, zwłaszcza dla osób, które swoje live’y prowadzą właśnie na tej platformie, która obecnie jest jednym z najpopularniejszych miejsc, gromadzących najróżniejszego rodzaju materiały wideo. Każda osoba, niezależnie od tego, czy planuje zajmować się streamowaniem zawodowo, czy amatorsko, wrzucając live’y z gier, powinna zaopatrzyć się w ten właśnie program. Bardzo intuicyjna obsługa, dodatkowa możliwość nagrywania filmów, między innymi w formacie MP4, to przydatne funkcje, które poszerzą wachlarz możliwości, związany z tworzeniem treści wideo. 

Innym, darmowym programem, z którego możemy skorzystać jest OpenBroadcaster. Podobnie, jak wcześniej wspomniany OBS Studio, współpracuje z yt oraz może służyć jako program do streamowania twich

OBS Studio

Prawdziwa jatka dla miłośników gier 

Technologie umożliwiające streamowanie różnego rodzaju treści, w tym live’ów z gier, wpływają na rozwój społeczności graczy, zainteresowanych konkretnymi grami. Obecnie streamy zdają się rozwijać swoje umiejętności nie tylko związane z postacią w grze, czy samą umiejętność prowadzenia rozgrywki. Muszą być w stanie zachęcić potencjalnego widza do wejścia na stream, a także w jakiś sposób zatrzymać go „u siebie”. Obok łatwego dostępu do programów streamujących, rośnie także konkurencja wśród streamów. Dlatego ważne jest, aby streamy live prowadzone były przy użyciu programów zapewniających możliwie najwyższą jakość audio oraz wideo. W końcu może to przełożyć się na popularność streamera wśród innych graczy i widzów.

Jaka jest twoja reakcja?

Podekscytowany
1
Szczęśliwy
0
Zakochany
0
Niepewny
1
Głupi
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Porady