lodówka

Wymiary lodówki, czyli coś na pozór oczywistego, jednak w jaki sposób dobrać lodówkę, by komponowała się z wnętrzem oraz była idealnie dopasowana? W przypadku wymiany starej lodówki na nową, odpowiedź jest prostsza, możemy 

oprzeć się na wymiarach lodówki dotychczas posiadanej lub kupić lodówkę o innych wymiarach, jeśli jej poprzedniczka nie do końca spełniła nasze oczekiwania pod względem wkomponowania się w wnętrze. Warto pamiętać także o dobrze odpowiedniego koloru. 

lodówka

Brak standardowych wymiarów lodówek 

Niezależnie od wysokości, dostępne na rynku lodówki są zróżnicowane pod względem szerokości i wysokości. Nie ma tutaj reguły jeśli chodzi o standardowy wymiar, przykładowo lodówki o wysokości 185 cm mogą mieć różne wymiary jeśli chodzi o szerokość i głębokość. Dodatkowo widoczne są, nawet nieznacznie, różnice gabarytach wśród producentów, różnice te mogą wynosić tylko pół centymetra, jednak ta różnica może okazać się bardzo ważna, jeśli chodzi o dopasowanie lodówki do docelowego miejsca, dlatego warto uważnie zapoznać się z wymiarami miejsca, w którym lodówka będzie stać, a jej wymiarami, podanymi przez producenta. Bardzo modne w wykończeniu wnętrz, jest stosowanie pełnej zabudowy kuchni, dzięki meblom kuchennym. Coraz bardziej cenione są jednolite w kolorze frontów zabudowy, nie tylko w monochromatycznym kolorze ale także o ciekawej fakturze, czy barwie imitującej naturalne drewno. Również w przypadku lodówek możliwe jest zamontowanie frontu z forniru lub innego materiału, tak, by lodówka nie odznaczała się na tle zabudowy. W tym przypadku, na ile to możliwe skonsultować wymiary lodówki z wykonawcą mebli kuchennych, by dopasować jej wymiary optymalnie do przestrzeni a także wymiaru mebli, które upiększą kuchnię. 

lodówka

Głębokość lodówki – względy praktyczne. 

W dużej mierze pojemność lodówki uzależniona jest od głębokości. Większość producentów oferuje produkty, których głębokość oscyluje w granicach 60 centymetrów, chociaż wymiary różnią się między sobą nawet kilka centymetrów. W wyborze lodówki dużo zależy od tego, jaką ilość produktów przewidujemy w niej przechowywać. Możliwy jest zakup lodówek o głębokości nawet 80 cm lub 1m, jednak częściej tego typu sprzęt wykorzystywany jest w lokalach gastronomicznych, tym bardziej, iż w przypadku lodówek o głębokości 1m trudniej sięgać po produkty ułożone z tyłu lodówki. Ważne jest także, czy zamierzamy przechowywać dużą liczbę rzeczy mrożonych. Jeśli tak, warto wybrać lodówkę o możliwie dużym zamrażalniku i pojemnych szufladach, chociaż najczęściej spotyka się lodówki z zamrażalnikami podzielonymi na trzy segmenty. 

Warto dodać, iż wylicza się, iż jedna osoba powinna dysponować około 120l miejsca w lodówce, a dla każdej, kolejnej osoby powinno doliczyć się 30l przestrzeni w lodówce. Dlatego, podsumowując, w wyborze lodówki najważniejsze jest miejsce, w którym będzie stać. Dlatego w przypadku singli i par najlepsze są lodówki o pojemności 160l. W przypadku rodzin z jednym dzieckiem dobrym zakupem będzie lodówka o pojemności 180l. Rodziny czteroosobowe powinny zaopatrzyć się lodówki o pojemności 200l. Lodówki o większej pojemności, jak np. 300l przeznaczone są przede wszystkim dla dużych rodzin, które potrzebują sporej przestrzeni na produkty żywnościowe.

Jaka jest twoja reakcja?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Zakochany
0
Niepewny
0
Głupi
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Porady