mała pralka

Zakup pralki może okazać się dość trudnym zadaniem, zwłaszcza, jeśli jednym z głównym ograniczeń jest przestrzeń przeznaczona na tego typu sprzęt. Dotychczas bardzo modne i popularne były pralki duże, bo większe znaczy lepsze, znaczy bardziej pojemne, czy funkcjonalne. Ale czy taka opinia dalej się utrzymuje? Duże pralki mogły mieć związek z budownictwem starego typu, zwłaszcza w przypadku domów jednorodzinnych, których powierzchnia była naprawdę spora. Pozwalało to na swobodne zagospodarowanie przestrzeni, bez konieczności bardzo szczególnego dopasowywania sprzętów do miejsca. Drugim, ważnym elementem, który ma wpływ na obecne rozwiązania, jeśli chodzi o wielkości pralek, jest kwestia estetyczna. Coraz większą wagę przywiązujemy do aranżacji wnętrza, do jego wyglądu, do harmonii poszczególnych rzeczy jak kafelki, umywalka, czy właśnie pralka. Byłoby smutno 

starannie urządzoną łazienkę, popsuć wizualnie pralką, po której na pierwszy rzut oka widać, iż nie pasuje do wnętrza, z uwagi na duże wymiary. 

pralka

Mniejsze wersje pralek coraz bardziej popularne 

Oferowane obecnie przez producentów rozwiązanie, jakim jest pralka slim, to innowacyjna myśl, która pozwala na swobodne umiejscowienie pralki. W wielu miejscach znajduje się ona w łazience, które nie zawsze są pokaźnych rozmiarów. Aby łatwiej dopasować pralkę do wnętrza, istnieje możliwość zakupu pralki slim. Mała pralka nie różni się pd względem szerokości od pralki standardowej, mniejsza jest tylko jej głębokość. Pozwala to również umieścić pralkę w innym miejscu, małym miejscu. Oferowane pralki slim mają głębokość 45 cm, napotkać można także wersje z głębokością 30 cm. Jest to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. Jak w przypadku standardowych pralek, tak też pralki slim posiadają dwie opcje ładowania ubrań – od frontu lub od góry. W przypadku bardzo okrojonej przestrzeni, warto rozważyć zakup pralki ładowanej od góry, ponieważ zajmuje ona mniej miejsca, niż ta, ładowana od frontu. 

pralka

Praktyczne rozwiązania – to znaczy rozwiązania podręczne 

Od pewnego czasu panuje spora fascynacja różnego rodzaju urządzeniami podręcznymi, które można zabrać ze sobą na czas podróży. Jednym z takich rozwiązań jest pralka podręczna, inaczej nazywana też pralką turystyczną, w szczególności polecana wczasowiczom. 

Wakacje to okres, w którym często wyjeżdżamy i nie w każdym miejscu mamy możliwość swobodnego korzystania z pralki. Problem pojawia się zwłaszcza w przypadku dzieci, którym często zdarza się brudzić ubranka, a niestety, z uwagi na ograniczenia związane z pojemnością toreb podróżnych, czy miejsca w samochodzie, ciężko zabrać ze sobą dużą liczbę ubrań. Oczywiście, można radzić sobie z plamami w różny sposób, np. próbować zmyć je pod wodą bieżącą. Jednak lepszym rozwiązaniem jest używanie pralki turystycznej, o średniej pojemności 2 kg. To rozwiązanie bardzo praktyczne, a także pozwala lepiej dbać o higienę, dzięki niej łatwo będzie nam np. wyprać bieliznę oraz wysuszyć, ponieważ pralki posiadają dodatkowo opcję wirowania. 

Jaka jest twoja reakcja?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Zakochany
0
Niepewny
0
Głupi
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Analiza