Oprogramowanie na zamówienie – dla kogo jest skierowane?

Oprogramowanie wykonane na zamówienie skierowane jest przede wszystkim dla takiej grupy odbiorców, której potrzeby wykraczają poza podstawowe funkcje oprogramowań, które dostępne są powszechnie na rynku. Cechuje go elastyczność i dopasowanie do aktualnych potrzeb danego klienta lub firmy, personalizacja wykonywana jest w odpowiedzi na nawet najbardziej wygórowane wymagania i potrzeby zamawiającego. Ma na celu przede wszystkim usprawnienie codziennych czynności i pracy jego użytkowników. Być może są nawet sposobem na wprowadzenie pełnej automatyzacji w niektórych miejscach pracy. 

Jak powstaje oprogramowanie na zamówienie? 

Jak każdy proces, przebieg powstania oprogramowania na zamówienie wymaga wcześniejszego zaplanowania. Aby misja zakończona została sukcesem, trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw dotyczące danego projektu i poziomu jego wykonalności. Co zatem dzieje się, jak już starannie zaplanujemy przebieg wszystkich działań?

  1. Po pierwsze – analiza. Zespół pracujący nad danym oprogramowaniem musi zapoznać się ze szczegółami przedsięwzięcia, grupą docelową i funkcjami, jakie ma spełniać cel projektu.
  2. Następnym krokiem jest zaprojektowanie szkieletu oprogramowania i jego koncepcji. To istotny krok w całym procesie. Pierwszymi efektami będzie dokumentacja w formie tekstu i wizualizacji.
  3. Kolejny etap to wdrożenie, inaczej implementacja. Wszystko, co powstało we wcześniejszym etapie, zostaje przeobrażone we wstępny software. To wieloetapowy proces, który należy śledzić z największą starannością, by niczego nie przeoczyć.
  4. Ostatnim i najważniejszym etapem jest testowanie, a wreszcie zatwierdzenie oprogramowania. Ma to na celu weryfikacje, czy stworzony produkt spełnia oczekiwania Klienta, a przede wszystkim czy wszystkie zaplanowane funkcje działają bez zarzutu. Ten etap pomoże w wykryciu ewentualnych wad na etapie roboczym, co często jest nieuniknione i pomaga doskonalić produkt i jednocześnie maksymalizować zadowolenie Klienta.

Jaka jest twoja reakcja?

Podekscytowany
1
Szczęśliwy
0
Zakochany
0
Niepewny
0
Głupi
0

You may also like

Comments are closed.