CMS to rozwiązanie dla osób, które pragną posiadać własną stronę internetową, bez konieczności bycia biegłym w dziedzinie programowania. Dzięki wykorzystaniu CMS nie trzeba również rozumieć języka HTML czy kupować specjalistycznego oprogramowania za niebotycznie wysoką cene. Czym więc jest CMS i na czym opiera się jego działanie? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat CMS oraz strony CMS Poznań, przeczytaj poniższy artykuł, który przygotowaliśmy na ten temat! 

CMS – podstawowe informacje 

Na początek należy powiedzieć, że CMS to skrót od Content Management System z ang. system zarządzania treścią. CMS to swego rodzaju oprogramowanie, którego głównym zadaniem jest publikacja stworzonych treści na stronie internetowej. Dodatkowo CMS może zająć się również organizacją oraz modyfikacją strony internetowej. Strony CMS Poznań to zazwyczaj strony, które są przepełnione treścią i wymagają one ciągłej aktualizacji treści. CMS jest więc tzw. prawą ręką każdego właściciela strony internetowej. 

CMS to program, który nie wymaga od klienta zaawansowanej wiedzy z dziedziny programowania np. rozumienia HTML czy CSS, dlatego posiada on wielu zadowolonych z działania programu użytkowników. Działanie CMS opiera się na połączeniu sieciowym, ponieważ jedyne co należy zrobić aby go uruchomić to wejść na daną stronę internetową i zalogować się do panelu programu. Do głównych zadań CMS należy:

  • dodawanie artykułów oraz ich ewentualna modyfikacja,
  • dodawanie produktów na sprzedaż wraz z ich opisami (prowadzenie sklepu internetowego),
  • dodawanie grafik, zdjęć i filmów,
  • zarządzanie motywem i ostatecznym wyglądem strony,
  • aktualizowanie oferty. 

CMS – rodzaje 

Istnieje kilka rodzajów CMS, a najpopularniejsze z nich to: 

  • Open Source – w tym przypadku CMS jest systemem z dostępem do kodu źródłowego oraz plików, które umożliwiają własne dokonywanie zmian na stronie, ten rodzaj CMS nie jest jednak całkowicie bezpieczny, dlatego w celu uniknięcia problemów należy aktualizować oprogramowanie i wtyczki tak często jak to możliwe,
  • CMS w modelu SaaS – ten rodzaj oprogramowania opiera się na współdzieleniu z wieloma klientami, na skutek czego kod witryny nie jest dostępny do ogólnego wglądu, możliwe jest natomiast dokonywanie zmian w wyglądzie szablonu oraz zarządzania zawartością strony na poziomie podstawowym. 

Jaka jest twoja reakcja?

Podekscytowany
1
Szczęśliwy
0
Zakochany
0
Niepewny
0
Głupi
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Programy